Balata Spreyi

Oto Ampulleri

Ürünler

Her aracın farklı bir tasarımı vardır. Bu tasarımlara göre aracın çeşitli parçalarının nitelikleri de farklılık gösterir. Aydınlatma tasarımı ise aracın yapısına göre farklı oto ampullerine ihtiyaç duyar. Oto ampulleri farklı araç marka ev modellerinde farklı duylarla çalışır. Ayrıca aydınlatma güvenlik açısından da çok önemli bir yere sahiptir. Bunların yanı sıra araçlarda kullanılan farklı ampul tipleri vardır. Bunlar H kodlu ampuller, Dipsiz ampuller, sofit ampuller olarak sıralanabilir.

H kodlu oto ampulleri, uzun, kısa huzmeli far ve sis ampullerini içeren ampul tipleridir. En fazla kullanılan ve aranan kodları, H1, H3, H4, H7, H8, H9, H10, H11, HB3, HB4, H27 olarak sıralanabilir.

Dipsiz ampuller ise çoğunlukla araçların park ampulleri, yan sinyalleri, plaka ampulleri ve 3. stop ampulü olarak kullanılır.

Sofit ampuller ise genellikle tavan ve plaka ampulleri olarak kullanılır. Aracın tasarımına ve modeline göre aradığınız oto ampullerini en uygun fiyata ParçaPazarı.com’dan bulabilirsiniz. Aradığınız parça burada!