×

İade ve Değişim

İade Ve Değişim

Türk Ticaret Kanunu’nda ayıplı mallara ilişkin gözden geçirme süresi ve Türk Borçlar Kanunu’na atıf 23.maddedeye göre:

Malın ayıplı olmaması halinde tacirler hakkında Türk Ticaret Kanunu veya Türk Borçlar Kanunu’nda cayma hakkı kavramı bulunmadığından müşterilerimizin yasal olarak gerekçe göstermeksizin ürün iade etme hakkı bulunmamaktadır. Ancak Parcapazari.com müşteri memnuniyetini esas alması sebebiyle iade süresini 14 gün olarak belirlemiştir. Parcapazari.com bu konuda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

İade Koşulları

 İade talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

1-      Siparişiniz "Sevk edildi veya Teslim edildi" statüsünde ise iade talebinde bulunabilirsiniz. İade talebinde bulunmak için 0850 399 72 72 numaralı çağrı merkezi ya da  0539 553 09 93 Whatsapp destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

2-      İade süresi, teslim tarihinden itibaren 14 gündür.

3-      Sipariş ulaştığında, kargonun hasarlı olduğundan şüpheleniliyorsa, paket/koli kargodan teslim alınmadan tutanak tutturulmalıdır. Ürün görseli çekilmelidir.

4-      Faturasız, evraksız, haber vermeden direkt depoya gönderilmiş ürünler iade alınmayacaktır.

5-      Faturası kesilmiş ancak aynı ay içinde gönderilmemiş ürünlerin iadesi alınmayacaktır.

6-      İade edilecek ürün orijinal kendi kutusunda, ürün ve ambalajı zarar görmemiş, yeniden satılabilir halde olmalıdır.

7-      Fatura keserken fatura tipi iade faturası olarak belirtilmeli, faturada parça kodu yazmalıdır.

8-      Arızalı ürünlerin iadesinin alınabilmesi için teste tabi tutulması gerektiğinden; istendiğinde ilgili arıza detayının, araç ruhsat bilgisinin, parçanın takılma ve sökülme km bilgisinin, varsa test raporlarının ve ayrıca üretici tarafından ilave istenilecek belgelerin müşteri tarafından verilmesi gerekmektedir. Ürünlerin teste tabi tutulma ve testin sonuçlanma süresi en az 30 gün sürmektedir.

9-      Arızalı ürünün aracın diğer parçalarına hasar vermesi durumunda, üretici firmanın yerinde tespit yapmak istemesi olasılığında, araç liften indirilmemelidir.

10-   Arızalı olarak yurt dışına teste tabi tutulması için gönderilen ürünün sonucu, kullanıcı hatası olarak raporlanırsa; test sonuç raporu gelir ancak ürün geri gönderilmez.

 

İadesi olmayan ürün grupları:

- Orijinal ürünler

- Enjektörler

 - İthal ürünler

 - Elektrikli ürünler (ateşleme sistemleri, sensörler, akü)

 - Turbo

 *Bu kategorideki ürünleri, arıza halinde teste tabi tutmak koşulu ile iadesi değerlendirilir.

close
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için faaliyet alanlarınızı belirtmek ister misiniz?

Daha sonra hatırlat

Faaliyet alanı ekle